NARTY 18-19 luty Biała Tatrzańska

Narty 18-19 lutego

Narciarska ekipa wystartowała już o godz. 5.30 nad ranem i opuściła szaro-bure Jastrzębie. Pełni obaw czy na Podhalu zastaną śnieg grupa ok. 50 turystów wyjechała w góry, by oddać się białemu szaleństwu na stokach Kotelnicy Białczańskiej.

Obawy o brak białego puchu zostały rozwiane w Beskidzie Żywieckim, a dokładnie na Przełęczy Korbielowskiej. Padający śnieg i ośnieżone świerki stworzyły naprawdę bajkową scenerię, co wszystkim poprawiło humory.

Do Białki dotarliśmy o godz. 8.45, jeszcze przed otwarciem kas. Szybki zakup biletów i hajda na stok. Większość ekipy zdecydowała się na narty na całe dwa dni. I naprawdę nie pożałowali. Ośnieżona Kotelnica oraz pozostałe wierchy stworzyła doskonałe warunki na trasach narciarskich. Jeździło się wyśmienicie. Wśród jastrzębian przeważali narciarze zjazdowi, ale byli z nami także wielbiciele biegówek, dla których Kotelnica ma również przygotowane trasy.

Wśród wycieczkowiczów znaleźli się i tacy, który swoje kroki od razu skierowali do Term Białka, aby tam w cieplutkiej wodzie i saunach zażywać ciepła, co szczególnie zimą jest bardzo przyjemne. Każdy znalazł więc coś dla siebie.

Ciekawym akcentem tego weekendu był sobotni Honor Winter Sports Festival 2017. Były to podniebne loty narciarzy, snowboardzistów i narciarzy. Śmiałkowie za pomocą specjalnej śniegowej skoczni wykonywali skomplikowane ewolucje powietrzne. Było naprawdę na co popatrzeć.  W niedziele również nie zabrakło sportowych emocji – rozegrano Puchar Kotelnicy FIS competition, czyli narciarstwo alpejskie.

Z żalem zegnaliśmy ośnieżone Podhale, gdzie zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Gdzie można beztrosko oddać się białemu szaleństwu na najlepszym ośrodku narciarskim w Polsce.GALERIA

Dodaj komentarz